Usta - naturalnepiekno.eu

kosmetyki naturalne

Naturalne sposoby pielęgnacji ust

25 sie , 2015  

Usta są naszą wizytówką. Zadbane potrafią przydawać uroku twarzy i wydobywać naturalne piękno uśmiechu. Podczas codziennej pielęgnacji często jednak o nich zapominamy, a sposobów na zatroszczenie się o nie jest bez liku. Tych naturalnych również.

Siła peelingu

Naturalne kosmetyki do ust - naturalnepiekno.eu

Naturalne kosmetyki do ust

Peeling poprawi ukrwienie ust, wydobywając ich naturalny koloryt i optycznie je powiększając. W skład domowych peelingów wchodzą znane nam dobrze produkty spożywcze, które świetnie smakują, po nałożeniu mikstury możemy więc cieszyć się jej smakiem. Ważne jest, by aplikację kosmetyku połączyć z kilkuminutowym masażem, wówczas kuracja będzie efektywniejsza. Pamiętajmy, by przygotowaną samodzielnie miksturę zużyć od razu. W innym przypadku dobrze jest jej nadmiar przechowywać w lodówce, by nie straciła swoich właściwości. Peeling możemy przygotować różnorako, w zależności od tego, jakie smaki przypadają nam do gustu. Dla lubiących słodycz miodu doskonały będzie peeling miodowy. Aby go przygotować, łyżeczkę brązowego cukru mieszamy z dwiema łyżeczkami miodu i łyżeczką oliwy. Inną opcją będzie peeling cytrusowy, który wyczarujemy, łącząc łyżeczkę miodu, łyżeczkę oliwy, łyżeczkę brązowego cukru z kilkoma kroplami soku z wybranych cytrusów (gdy mamy podrażnione usta, uważajmy na cytrynę, która może piec). Możemy również pokusić się o przygotowanie peelingu migdałowego. W tym celu kilka zmielonych migdałów mieszamy z trzema łyżeczkami miodu. Dla wielbicieli smaku kokosów nie lada gratką będzie peeling kokosowy, który wykonamy, łącząc łyżeczkę brązowego cukru z łyżeczką oleju kokosowego (ważne, by był nierafinowany) oraz kilkoma kroplami oleju jojoba.

Usta w ruchu

Aby cieszyć się ponętnymi ustami, nie wystarczą kosmetyki. Warto trochę czasu poświęcić na ich ćwiczenie. Podczas pracy przed komputerem lub gotowania obiadu podarujmy swoim ustom trochę gimnastyki. Wydymajmy wargi na zewnątrz i wydmuchujmy powietrze (jak do gaszenia świecy), następnie rozluźnijmy usta. Postarajmy się złączonymi wargami dotknąć nosa. Artykułujmy kolejno samogłoski występujące w polskim alfabecie, pracując silnie ustami. Róbmy dziubek i wstrzymujmy go na kilka sekund. Postarajmy się również o szeroki uśmiech, który zatrzymamy na moment. Stając przed lustrem, możemy pobawić się w wykonywanie najśmieszniejszych i najgłupszych min, które rozluźnią nie tylko usta, ale i mięśnie twarzy.

, ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + dziewiętnaście =