porady

Peeling kawitacyjny – kiedy warto z niego skorzystać?

26 lut , 2017  

Promienną i gładką skórę nie zawsze można uzyskać z użyciem domowych peelingów. Wtedy, gdy liczy się dogłębne oczyszczanie skóry, najlepiej udać się do gabinetu kosmetycznego lub medycyny estetycznej, gdzie będzie można skorzystać z odpowiednich zabiegów. Jednym z tych, które pozwalają na złuszczenie naskórka, jest peeling kawitacyjny. Kiedy warto z niego skorzystać?

 

Wśród bogatej gamy dostępnych obecnie peelingów peeling kawitacyjny jest interesującą propozycją, która nie bazuje na kwasach ani na mechanicznym złuszczaniu. Zabieg ten polega na wykorzystaniu urządzeń generujących ultradźwięki, które nie tylko prowadzą do złuszczenia się skóry, ale również są swoistego rodzaju mikromasażem, który wpływa pozytywnie na dotlenienie skóry i pobudza mikrokrążenie.

Co ważne, peeling kawitacyjny jest także bardzo bezpieczny, ponieważ nie stosuje się w tym przypadku kwasów czy oczyszczania manualnego, dlatego też może być on z powodzeniem używany przez osoby z wrażliwą skórą czy też skórą trądzikową.

Jak odbywa się zabieg peelingu kawitacyjnego?

Pierwszym etapem jest odpowiednie przygotowanie skóry – zmycie makijażu oraz jej nawilżenie. Ultradźwięki działają wyłącznie wtedy, gdy skóra jest wilgotna, ponieważ woda tworzy wówczas pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem ultradźwięków pękają – właśnie wtedy dochodzi do złuszczenia naskórka oraz odsłonięcia promiennej skóry znajdującej się pod nim.

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, a także bezbolesnym. Również pozbawiony jest on groźnych efektów ubocznych i może być stosowany niemalże u każdej osoby – główne przeciwwskazania to choroby nowotworowe, metalowe implanty w ciele, ostre stany zapalne, zakrzepowe zapalenie żył oraz ciąża.

Efekty peelingu kawitacyjnego:

  • oczyszczona i odświeżona skóra wolna od martwego naskórka
  • lepsze krążenie i dotlenienie skóry wywołane przez mikromasaż
  • poburzenie komórek skóry do odnowy
  • usunięcie różnego rodzaju zanieczyszczeń ze skóry, między innymi zaskórników
  • wygładzenie drobnych zmarszczek

Zatem jeżeli zależy ci na poprawie wyglądu skóry przez peeling, ale popularne peelingi kwasowe oraz mikrodermabrazja nie są odpowiednie dla twojego typu skóry, wówczas peeling kawitacyjny może spełnić wszystkie twoje oczekiwania.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat peelingu kawitacyjnego, dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem strony: http://dermatologkielce.com.pl/peeling-kawitacyjny/.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =