ślub

różne

Piękne zaproszenia ślubne – jakie zamówić?

30 gru , 2022  

Zaproszenia ślubne mogą mieć różne style. Gdy zastanawiacie się nad tym, jaki warto wybrać, zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika. Znajdziecie w nim informacje dotyczące najpopularniejszych obecnie zaproszeń przeznaczonych na ślub!

Zaproszenia ślubne glamour

Obecnie bardzo popularne są piękne zaproszenia w stylu glamour. Doskonale nadają się one do wykorzystania podczas ślubu urządzonego właśnie w tym stylu czy też w stylu pałacowym albo Wielki Gatsby. Sprawdzą się też na wydarzenia klasyczne.

Zaproszenia ślubne w stylu glamour prezentują się bardzo efektownie i zwykle mają mnóstwo przyciągających uwagę detali. Często są to zaproszenia złote albo srebrne lub mają detale w tych właśnie kolorach. Również mogą mieć one ciemniejszą kolorystykę, na przykład popularne są zaproszenia bordowe oraz granatowe.

Wśród dekoracji stosowanych do takich zaproszeń często można zobaczyć satynowe wstążki, dżety oraz kamyczki połyskujące w świetle. Efektownie wyglądają również zaproszenia koronkowe, które mają niebanalny wygląd.

Zaproszenia ślubne boho

Drugim popularnym stylem zaproszeń jest boho. Ten styl wyróżnia się eleganckimi detalami z nawiązaniem do stylu rustykalnego, hippie, bohemy. To bardzo ciekawe zaproszenia, które mogą być również wspaniałym uzupełnieniem ślubu w stylu boho.

Bardzo często takie zaproszenia są białe oraz na takim tle widać piękne kwiaty malowane lub też motywy wykonane z piór, gałązek. Mogą one też zawierać koronkowe detale oraz wykańczane są z wykorzystaniem jutowego sznurka, który nadaje im naturalny, surowy wygląd.

Takie zaproszenia zwykle uzupełniane są również o koperty wykonane szarego, brązowego papieru.

Zaproszenia ślubne rustykalne

Podobnie do zaproszeń boho prezentują się również zaproszenia rustykalne, przy czym w ich przypadku można zauważyć więcej motywów nawiązujących do wsi, pól, motywów folklorystycznych.

W tym wariancie można też wykonać nietypowe zaproszenia ślubne, na przykład jak zaproszenia drewniane, które są wykończone grawerunkami laserowymi albo wycinane są laserem, aby miały misterny wygląd.

W przypadku zaproszeń w stylu rustykalnym dominują przede wszystkim naturalne kolory, na przykład jak beże, brązy, ale również kolory jak butelkowa zieleń, pomarańczowy, czerwony.

Zaproszenia ślubne minimalistyczne

W ostatnim czasie bardzo popularne są również zaproszenia o minimalistycznym wyglądzie. Tym, co je cechuje, jest przede wszystkim brak zbędnych ozdobników oraz detali.

Minimalistyczne zaproszenia najczęściej przyciągają uwagę swoją oszczędną formą, na przykład wykonane są w kolorze białym, czarnym, ale również mogą być złote. Również można zobaczyć na nich ręczne pismo, które powoduje, że są tak piękne. Prosty wygląd powoduje, że są bardzo eleganckie, lecz równie można kupić je w niskich cenach ze względu na brak dodatkowych dekoracji.

Świetnie mogą one również nadać się jako zaproszenie na ślub cywilny, które będzie zawierało najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia.

Zaproszenia ślubne nowoczesne

Warto również wspomnieć o zaproszeniach w nowoczesnym stylu. Są one podobne do zaproszeń minimalistycznych, niemniej jednak można zobaczyć w nich często więcej ciekawych detali, podobnie jak w przypadku zaproszeń glamour.

Nowoczesne zaproszenia ślubne zwykle mają prostą kolorystykę, na przykład jak granat, butelkowa zieleń, szarość, czerń, a także mogą być dodatkowo zdobione przez kolor złoty czy srebrny. Jako dekoracje zwykle stosuje się proste wstążki.

Gdy poszukiwane jest też zaproszenie ślubne dla rodziców, mogą być one wykonane z dodatkowymi dekoracjami, na przykład mogą zawierać bogatszą wstążkę, specjalną personalizację.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 14 =