porady

Kriolipoliza, czyli zamrażanie tłuszczu – najnowocześniejszy sposób na zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej

16 mar , 2017  

W gabinetach medycyny estetycznej można korzystać z szeregu różnych zabiegów przeznaczonych do zmniejszania ilości tkanki tłuszczowej. Jednym z hitów ostatnich lat jest kriolipoliza – zabieg polegający na zamrażaniu tłuszczu.

 

Walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej nie musi być bardzo trudna, gdy wykorzysta się do tego celu zaawansowane technologie. Jeżeli narzekasz na nadmiar tłuszczu w okolicy bioder czy brzucha, w takim przypadku kriolipoliza to wart uwagi zabieg, który jest popularny obecnie na całym świecie.

Na czym polega kriolipoliza?

Do zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenia, które wyposażone są w głowice do kriolipolizy. Urządzenie to wykorzystuje jednocześnie efekt podciśnienia oraz generuje zimno w temperaturze do -10 stopni Celsjusza. Parametry działania urządzenia dobierane są indywidualnie w zależności od pacjenta.

Fałd skóry jest zasysany przez głowicę urządzenia i poddawany niskiej temperaturze – wessane komórki tłuszczowe nie znikają natychmiastowo, ale zabieg zaczyna działać dopiero po 1-2 dniach, gdy zaczynają one stopniowo zanikać wskutek naturalnych procesów metabolicznych. Ostateczny efekt kriolipolizy widoczny jest po około 2-3 miesiącach.

Zabieg ten jest bezinwazyjny, bezpieczny i dodatkowo bezbolesny – nie powoduje naruszenia okolicznych organów oraz groźnych skutków ubocznych, w związku z tym jest dzisiaj wybierany coraz częściej zarówno przez pacjentki, jak i pacjentów, którzy chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Zabieg kriolipolizy może być stosowany na partie ciała takie jak:

  • brzuch
  • pośladki
  • ramiona
  • biodra
  • plecy
  • zewnętrzne i wewnętrzne uda

Wobec tego zabieg może być bezpiecznie prowadzony na tych partiach ciała, gdzie ilość tkanki tłuszczowej jest największa i często pojawiają się też trudności z jej usunięciem, na przykład z wykorzystaniem innych zabiegów czy też ćwiczeń.

W zależności od oczekiwanego efektu konieczne może być dokonanie powtórki zabiegu – ma to miejsce przede wszystkim w przypadku osób, u których ilość tkanki tłuszczowej jest większa, wobec tego jeden zabieg jest niewystarczający.

Gdy wobec tego szukasz skutecznego sposobu na odchudzanie, takim razie kriolipoliza to bardzo dobry pomysł – warto umówić się do gabinetu, aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące tego zabiegu medycyny estetycznej.

, ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − jedenaście =