porady

Pończochy uciskowe – stylowa alternatywa dla rajstop

19 wrz , 2017  

Sprawdzone zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej, której główną postacią są żylaki kończyn dolnych – wyroby kompresyjne, czyli uciskowe, ponieważ to właśnie o nich mowa, są skuteczne, sprawdzone i nieinwazyjne. Jednak to nie tylko rajstopy. W sprzedaży znajdziemy również stylowe pończochy uciskowe w różnych wariantach do wyboru.

 

Przewlekła niewydolność żylna powstaje wtedy, gdy pojawia się utrudniony odpływ krwi z kończyn dolnych. Schorzenie to jest warunkowane genetycznie, ale do jego wystąpienia mogą przyczynić się też inne czynniki, na przykład długotrwała praca w pozycji siedzącej lub stojącej, brak ruchu, otyłość czy zaburzenia hormonalne. Efektem są nieestetyczne żylaki, czyli wypukłe, poskręcane żyły widoczne na nogach. Częściej dotykają one kobiet niż mężczyzn.

 

Leczenie żylaków

Głównym celem w leczeniu żylaków jest ułatwienie odpływu krwi z kończyn dolnych. W rezultacie dochodzi do przywrócenia fizjologicznego kierunku cyrkulacji krwi w żyłach. Stosuje się różne metody leczenia żylaków. Jednym z nich jest kompresjoterapia czy kompresoterapia, czyli leczenie uciskowe. Jest to metoda o potwierdzonej skuteczności – łatwa w stosowaniu i nieinwazyjna.

 

Kompresjoterapia jest stosowana od lat w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej. Leczenie polega wtedy na wywieraniu odpowiedniego nacisku na kończyny. Najsilniejszy nacisk znajduje się przy stawie skokowym, a potem stopniowo maleje. Wobec tego dochodzi do uregulowania przepływu krwi. Zmniejsza się też średnica żył powierzchownych, bóle oraz obrzęki. W kompresjoterapii stosuje się różne opaski i bandaże, a także rajstopy, podkolanówki i pończochy uciskowe.

 

Pończochy uciskowe

Wielu z nas wyroby przeciwżylakowe kojarzą się z nudnymi i brzydkimi rajstopami. Teraz jednak do dyspozycji mamy znacznie większy asortyment produktów, w tym stylowe pończochy uciskowe. Możemy znaleźć je w różnych kolorach i wzorach – są one dostępne głównie jako samonośne, ale możemy też nosić je wraz z eleganckim pasem do pończoch. Dobieramy je jednak nie tylko do swojego gustu, ale również pod względem właściwego rozmiaru i ucisku wyrażanego w mm słupka rtęci.

 

Pończochy uciskowe możemy podzielić na dwa główne rodzaje – na wyroby profilaktyczne, a także lecznicze. Różnią się one stopniem ucisku, a tym samym przeznaczeniem. Im większy ucisk, tym większa skuteczność leczenia. Nie powinno się jednak wybierać wyrobów tego rodzaju bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Możemy to zrobić tylko wtedy, gdy chcemy kupić wyroby profilaktyczne o niskim stopniu ucisku.

 

O czym pamiętać przy noszeniu pończoch uciskowych?

  • pończochy powinniśmy zakładać rano i zdejmować wieczorem, przed pójściem do łóżka
  • chociaż może wielu osobom wydawać się, że pończochy nie dają żadnych efektów, to jednak naprawdę działają
  • pończochy należy dokładnie zakładać, aby nie znajdowały się na nich pofałdowania, materiał nie powinien być też nadmiernie rozciągnięty
  • pończochy powinniśmy regularnie wymieniać na nowe, ponieważ rozciągnięte czy podziurawione nie przyniosą odpowiednich efektów

 

Gdzie zakupić ładne pończochy przeciwżylakowe?

Gry również zainteresowały cię pończochy przeciwżylakowe, obecnie można znaleźć je przede wszystkim w dobrych sklepach internetowych. Są one dostępne w wielu interesujących wzorach i kolorach do wyboru, więc na każdy dzień i do każdej stylizacji możemy wybrać coś innego.

 

Na zakupy zaprasza sklep internetowy ZdroweNogi24.pl, który oferuje markowe wyroby kompresyjne różnych marek. Pełną ofertę możemy znaleźć pod adresem: https://zdrowenogi24.pl/. Życzymy udanych zakupów!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + osiem =