Nasiona Chia - naturalnepiekne.eu

zioła i ziołolecznictwo

Zwiększ wydolność organizmu z nasionami chia

20 sie , 2015  

Szałwia hiszpańska (chia) pochodząca z Meksyku i Gwatemali popularna była już w czasach Azteków, a wszystko dzięki swym nasionom, których właściwości prozdrowotne są nie do przecenienia.

Podstawowe zalety nasion chia

Nasiona chia bogate są w kwasy omega-3, wapń, żelazo i pełnowartościowe białko, co czyni je prawdziwym panaceum na wiele dolegliwości. Chociażby na słabą pamięć i problemy z koncentracją. Poleca się je osobom silnie eksploatującym swój umysł, ponieważ znacząco poprawiają przewodnictwo nerwowe w obrębie mózgu. Nasiona chia radzą sobie z obniżonym nastrojem i wzmożonym stresem. Zaleca się ich przyjmowanie kobietom w ciąży, gdyż ze względu na obecność kwasów omega-3 wpływają korzystnie na zdrowie zarówno mamy, jak i dziecka. Jeśli mamy kłopoty z układem krążenia, nasiona chia mogą skutecznie obniżyć poziom złego cholesterolu, zapobiegając powstawaniu miażdżycy i chorób serca. Potas zawarty w nasionach reguluje natomiast ciśnienie krwi. Dzięki obecności pełnowartościowego białka nasiona chia świetnie uzupełniają codzienną dietę wegetarian, sportowców i kulturystów. Co ważne, z powodzeniem mogą zastępować napoje izotoniczne, ponieważ zasilają organizm w potężne dawki energii, stąd też ich popularność wśród najaktywniejszych fizycznie. Ponadto dzięki zawartości wapnia, fosforu i magnezu nasiona chia pomagają w regeneracji kości

Nasiona chia dobre na kłopoty trawienne

Nasiona chia - naturalnepiekno.eu

Nasiona chia

Nasiona chia mogą poradzić sobie z kłopotami trawiennymi i wspomóc nas w walce ze zbędnymi kilogramami. Przede wszystkim regulują perystaltykę jelit, usprawniając proces trawienia. Niwelują zaparcia, wzdęcia, przyspieszają metabolizm. W połączeniu z wodą pęcznieją, zapewniając uczucie sytości na długi czas. Spożywając nasiona chia, możemy w naturalny sposób zmniejszyć apetyt i wspomóc w redukcji wagi. Stosowane przez diabetyków pozwalają na regulację cukrów we krwi. Nasiona chia można w ich naturalnej postaci łączyć z potrawami, np. sałatkami, warzywami, musli, lub stosować do wypieków. Można pokusić się o przygotowanie puddingu z nasion lub koktajlu. Jako że nasiona chia mają neutralny smak, można z powodzeniem przyjmować je bezpośrednio (ok. 15 gram, tj. 2 łyżki, dziennie w przypadku osoby dorosłej). Zauważalny jest ich pozytywny wpływ na kondycję skóry i włosów.

,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =